با انواع روش هاي درمان بيماريهاي نشيمنگاه آشنا شويد

 
 
عمل درمان بواسير با ليزر چگونه انجام مي شود؟
| نظرات (0)

ليزر با عبور يك جريان الكتريكي قوي از طريق لوله‌اي كه حاوي چندين گاز است، انجام مي‌شود. در اين عمل از ليزر دي اكسيد كربن (CO۲) استفاده مي‌شود. جريان الكتريكي، CO۲ را باردار كرده و باعث مي‌شود يك پرتو باريك بي رنگي را توليد كند. به منظور اينكه جراح بتواند اين پرتو را ببيند، نوري قرمز به آن اضافه مي‌شود. ليزر از طريق عبور از چندين آينه، به ناحيه‌اي ميرسد كه جراح، در آن مشغول جراحي است.
دليل استفاده از ليزر CO۲ اين است كه گاز‌هاي مختلف، پرتو‌هايي با خواص مختلف توليد مي‌كنند. ليزر دو بخش دارد، يك بخش كه شامل پرتو‌هاي باريكي براي برش و يك بخش هم پرتو‌هايي با زواياي گسترده براي تبخير شدن و بخار است.
در حالت برش، پرتو‌ها به يكديگر متصل مي‌شوند تا بتوانند بافت‌ها را از هم جدا كنند كه بسيار بهتر از قيچي جراحي، كاربرد دارد و پرتو فقط به قسمت كوچكي از بافت نفوذ مي‌كند بنابراين بافت‌هاي زيرين، آسيبي نمي‌بينند.
در حالت تبخير، پرتو ليزر، به راحتي بواسير را تبخير مي‌كند و تنها يك زخم كوچك خشك شده را به جاي مي‌گذارد كه اين كار با قيچي جراحي امكانپذير نيست. به همين دليل، هموروئيد را با ليزر درمان مي‌كنند تا به بافت‌ها كمتر آسيب برسد و درمان بطور كامل صورت بگيرد.
عمل ليزر بواسير به صورت سرپايي انجام مي‌شود. در اين روش به بيمار داروي آرام بخش داخل وريدي تزريق مي‌كنند تا راحت بخوابد و دردي را حس نكند. به همين دليل مي‌توانيم پيچيده‌ترين عوامل خطرزا را با خيال راحت، درمان كنيم. بيمار به پشت مي‌خوابد و به راحتي مي‌تواند نفس بكشد.
بيماراني كه به پشت مي‌خوابند و تنفس خوبي دارند، با تزريق يك ماده موضعي، از ناحيه مقعد بي حس مي‌شوند. بطوري كه پس از بيداري هيچ دردي را حس نمي‌كنند. هموروئيد بزرگ، با استفاده از ليزر برش خورده و خارج مي‌شود و به ندرت بخيه مي‌خورد.
از آنجايي كه پرتو‌هاي ليزر بسيار كوتاه هستند، هموروئيد را مي‌توان به خوبي ديد. خطر آسيب به ماهيچه‌هاي كنترل كننده حركات روده موجود نيست و به همين دليل، بيماري موجود نيست كه نتواند مدفوع يا خروج گاز‌هاي معده خود را بعد از درمان بواسير با ليزر كنترل كند.
بعد از ليزر هموروئيد بزرگ، نوبت به هموروئيد كوچك است كه با استفاده از ليزر تبخير مي‌شود. اين عمل يك زخم كوچك دارد و معمولا فاقد درد است و به سرعت بهبود مي‌يابد. زمانيكه بخواهيم هموروئيد بزرگ را با ليزر تبخير كنيم، بايد از يك باند براي كنترل خونريزي احتمالي استفاده كنيم.
گاهي اوقات هموروئيد داخلي و خارجي را با زدن يك پل، از پوست مقعد جدا مي‌كنند. در اين حالت هموروئيد داخلي را با پرتو ليزر تبخير مي‌كنند و هموروئيد خارجي را با ليزر برش مي‌دهند. اين روش قابليت انعطاف پذيري بيشتري به جراح مي‌دهد كه در روش جراحي اين گونه نيست.
همانگونه كه گفته شد، اين روش با استفاده از يك آرام بخش و بي حسي موضعي در حاليكه بيمار به پشت خوابيده است، انجام مي‌گيرد و بسيار راحت‌تر و امن‌تر از حالتي است كه بيمار به شكم بخوابد و محدوديت تنفسي داشته باشد.

مقايسه درمان بواسير با ليزر و جراحي سنتي
زماني كه جراحي ليزر را با روش جراحي سنتي درمان بواسير مقايسه مي‌كنيم، نتايج زير حاصل مي‌شود:
درمان با ليزر تاثير بيشتري دارد.
آسيب كمتري به بافت مي‌رسد.
هموروئيد بيشتري را مي‌توان خارج كرد.
بخاطر اينكه آسيب به بافت كمتر است، درد نيز كمتر است.
بهبودي سريع حاصل مي‌شود.

مراقبت هاي پس از درمان با ليزر
بيماران به سرعت هشياري خود را به دست مي‌آورند و هيچ حالت تهوع و دردي ندارند، زيرا از بيهوشي موضعي استفاده كرده‌اند. بيمار مي‌تواند نزد افراد خانواده و دوستان خود برگردد و به همراه نياز دارد. زيرا به دليل مصرف مواد مسكن نمي‌تواند رانندگي كند و در صورت لزوم، بيماران مي‌توانند از دارو‌هاي تجويزي ضد درد در خانه، استفاده كنند. هرگونه ناراحتي معمولا با نشستن در آب گرم برطرف مي‌شود.
يك فنجان نمك اپسوم را به آب اضافه كنيد تا اثر آرام بخشي داشته باشد. در طول درمان پيشنهاد مي‌شود از نرم كننده‌هاي مدفوع استفاده كنيد. اولين حركت روده به منظور اجابت مزاج، دردناك است و مي‌توانيد از حمام زيت استفاده كنيد و به اين صورت است كه كاسه‌اي كوچك را درون كاسه توالت قرار دهيد. اين روش بسيار ارزان است و مي‌توانيد از هر داروخانه‌اي تهيه كنيد.
يك قاشق چايخوري نمك اپسوم را به آب اضافه كرده و ناحيه جراحي را با يك دستمال مرطوب تميز كنيد يا با يك بطري كه حاوي آب گرم است، آن ناحيه را بشوئيد. در اين روش بهبودي سريع صورت مي‌گيرد و بيشتر بيماران به حالت طبيعي خود بر مي‌گردند و مي‌توانند بعد از ۳ تا ۵ روز به محل كار خود بروند. البته اين حالت بستگي به شدت هموروئيد شما دارد و در صورت داشتن سوال از پزشك، بيمار مي‌تواند پيگير مشكل خود باشد.

عوارض جانبي
به جز موارد بسيار نادر، بيماري بواسير برگشت نخواهد كرد؛ بطوري كه آمار كمتر از ۱% را نشان مي‌دهد. خونريزي پس از درمان بيش از ۱۰ روز به طول نمي‌انجامد و جاي نگراني نيست. بعد از هر نوع جراحي، خونريزي ثانويه نيز مي‌تواند رخ دهد كه معمولا حدود روز دهم پس از عمل است.
تقريبا در طول يك سال، از ۳۰۰۰ بيمار فقط ۲ نفر نياز به تزريق خون داشتند و هر دو بطور ناگهاني بهبود يافتند. ناتواني در دفع ادرار به ندرت رخ مي‌دهد، مگر در مرداني كه سابقه بيماري پروستات دارند. معمولا در طول يك سال، ممكن است از ۷۵۰ بيمار، فقط ۲ بيمار باشند كه به كاتريزاسيون احتياج دارا باشند.
بيماري موجود نيست كه نتوانسته باشد پس از عمل جراحي با ليزر، مدفوع يا گاز معده خود را كنترل كند و همچنين بيماري نيست كه دچار انقباض عضلات رحم شده باشد. عفونت بعد از درمان بواسير با ليزر، اتفاق نمي‌افتد بنابراين نيازي به مصرف آنتي بيوتيك نداريد. لازم به ذكر است هيچ يك از بيماراني كه با اين روش درمان شده‌اند، نياز به عمل مجدد و بستري شدن نداشتند.:: موضوعات مرتبط: بواسير

:: برچسب‌ها: بواسير، درمان بواسير، درمان بواسير با ليزر، از بين بردن بواسير، علائم بواسير،
نویسنده : مهان
تاریخ : ۶ آذر ۱۳۹۷
زمان : ۰۵:۳۵:۰۰
[ ]


 

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون / انجام پروژه متلب / چگونه جذب خود کنیم / قالیشویی در رشت  /سایت ایرونی / عکاسی صنعتی / بازی اندروید  / telegram channel subscribers / چت روم / خدمات گرافیک فیلابی / دستگاه حضور و غیاب / باران چت / سایت پیش بینی و شرط بندی فوتبالترفند بازی انفجار / اخبار جدیدکسب درآمد از بازی حکم آنلاین